GEN OTOMOBİL

2014 yılında 5 kişilik bir ekiple Dr. Gürsel GÜZEL'in önderliğinde kurulan GEN Otomobil, geliştirdiği ilk elektrikli araç prototipi olan GEN1'i tamamlamasının ardından otomotiv sektöründe tecrübeli mühendisler istihdam ederek ekibini genişletmiştir. Genişletmiş olduğu ekibiyle beraber, seri üretime uygun olarak tasarlanan üç araç model için Ar-Ge çalışmaları başlatılmıştır. Sedan, hatchback ve hafif ticari modeller üzerinde çalışmalarını sürdüren firmamız, ilk olarak 2017 yılının Eylül ayında Mimar ve Mühendisler Grubu'nun düzenlediği Ar-Ge ve İnovasyon sergisinde hatchback modelinin prototipini görücüye çıkarmıştır. Üç farklı araç prototipinin tamamlanmasının ardından seri üretim için gerekli çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Ar-Ge:

GEN Otomobil, Ar-Ge ve üretim çalışmalarını tamamen kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Tasarlanan otomobillerde kullanılan şasi, kabuk, motor, motor sürücü, ana aktarım organları, elektronik kontrol kartları ve kontrol yazılımları GEN Otomobil'e ait Ar-Ge ofislerinde tasarlanmaktadır.

GEN Tahrik Sistemi:

 

Üretim:

GEN Otomobil Ar-Ge ekibi tarafından tasarımı gerçekleştirilen ürünler, GEN tesislerinde veya yurt içi sanayi kuruluşlarında üretilmektedir.

Misyonumuz:

Türkiye'nin 1960'lı yıllarda geliştirilen Devrim arabalarından bu yana özlem duyduğu yerli otomobil üretme isteğini karşılamak, gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla tecrübeli mühendis yetiştirmek, yerli imkanlarla yapılan çalışmalar neticesinde halkımıza konforlu ve güvenli otomobiller armağan etmektir.

Vizyonumuz:

GEN Otomobil her zaman en güncel teknolojileri takip eden, dinamik kadrosu sayesinde hızlı değişikliklere adapte olabilen, günümüz ihtiyaçlarının farkında olarak bu doğrultuda çalışmalar yapan, geliştirdiği ürünleri azami miktarda yerli imkanlarla geliştirme arzusuna sahip olan bakış açısı ile çalışmalarını yürütmektedir.